Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

Alternativní medicína

ČERVENÁ  ŘEPA  UMÍ  PORAZIT  RAKOVINU

 

 

 Červená řepa je již dlouho známa jako zdravý zdroj živin, ale až dnes nám vědecké důkazy poskytují jistotu, že je také přírodním lékem proti rakovině. „Chemoterapie červenou řepou“ se na základě současného vědeckého výzkumu stala metodou, kdy bylo dosaženo remise u pacientů s rakovinou (návrat k původnímu fungování pacienta před vypuknutím nemoci), kterým byl podáván koncentrovaný výtažek z kořene červené řepy.

 
 

17  PŘÍRODNÍCH  ZPŮSOBŮ  JAK  SE  ZBAVIT  NEVOLNOSTI

Se žaludeční nevolností se většina z vás již zcela určitě setkala. Jedná se o velmi nepříjemný stav, který se vyskytuje v řadě různých situací, včetně těhotenství nebo při cestování.

 
 

NEJHORŠÍ  MÝTY  ZDRAVOTNÍ  PROPAGANDY  ZÁPADNÍCH  REŽIMŮ

 

 

Zřejmě největší zdravotnický mýtus dneška je mylná představa veřejnosti, že běžná medicína a systém zdravotní péče pomáhají nemocným lidem. Nic není vzdálenější pravdě. Svobodná vůle lidí zvolit si přírodní léčbu, alternativní medicínu a metody prevence nemocí by mohla být brzy ohrožena korporátními lobbisty, kteří udělají cokoliv, aby ochránit své bohatství na úkor vašeho zdraví.

 
 

SILNÝ  ČAJ  NA  MIGRÉNU  +  PŘÍRODNÍ  TIPY

Migrény trápí z 80% ženy a kromě genetické predispozice je způsobuje hlavně stres, psychické přetížení, alkohol, kouření, nedostatek spánku, špatné zažívání, problémy s krční páteří nebo příchod menstruačního cyklu. 

 
 

13  PŘÍRODNÍCH  ANTIBIOTIK

 

Pojďme se podívat na bylinky, koření, stromy a dokonce i na ovoce, které působí jako přírodní antibiotika. Lidé znali sílu těchto „léků“ tisíce let a v dnešní době jsou tendence k návratu k nim. Je to z toho důvodu, že dnešní laboratorně vyvinutá antibiotika na předpis mají mnoho vedlejších účinků, které spolu s bacily ničí i kultury prospěšných bakterií ve střevech.

 
 

NEJZDRAVĚJŠÍ BYLINKA ! LÉČÍ AKNÉ, ČISTÍ CÉVY A NIČÍ RAKOVINU

 

Věděli jste, že existuje bylinka, která obsahuje více železa než špenát a víc vitamínu C než citron či pomeranč?

 
 

KAŽDÝ PRST JE SPOJENÝ SE DVĚMA ORGÁNY: TATO JAPONSKÁ METODA LÉČÍ DO PÁR MINUT

jean shin jyutsy body

Jean Shin Jyutsy je starodávna forma japonského umenia, ktorá pomáha harmonizovať telo i ducha pomocou stimulácie špecifických bodov na rukách a prstoch.

 
 

ZATEJPOVAT, OTEJPOVAT, … ZKRÁTKA ZALEPIT?

TEJPOVÁNÍ,  FIXACE,  KINEZIOLOGIE,  OTOK,  PARÉZA,  SPASTICITA,  BURZITIDA, SVALY,  KLOUBY

Kinesiotaping, tejpování, taping, kineziotejping, zatejpovat, otejpovat… I s takovými termíny se dnes můžeme setkat a všechny v podstatě vyjadřují totéž.

 
 

DETOXIKACE ORGANIZMU – TYPY, RADY, ZKUŠENOSTÍ PÁR

DETOXIKAČNÍ VLIV MAJÍ :

pepř (přidávat do jídla, ale také například do čaje – masala čaj, mňamózní záležitost)
pomáhá vylučování toxinů ze střev (pozor- cayennský pepř může vyvolat potrat k čemuž byl hojně využíván)

 
 

DETOXIKACE ORGANIZMU – TYPY, RADY, ZKUŠENOSTÍ PÁR

DETOXIKAČNÍ VLIV MAJÍ :

pepř (přidávat do jídla, ale také například do čaje – masala čaj, mňamózní záležitost)
pomáhá vylučování toxinů ze střev (pozor- cayennský pepř může vyvolat potrat k čemuž byl hojně využíván)

ocet se dobře užívá při infekcích močových cest – lžička octa do sklenice vody. Při pravidelném popíjení zmírní infekce. S medem vhodný na žaludeční včedy, zánět střeva, vysoký tlak a nespavost.

Jablko i se šlupkou (nestříkané, nej.z české zahrádky) dokáže při denní spotřebě 0,5-1kg perfektně vyčistit střeva. Jablka také detoxikují a povzbuzují játra, také pománá při zánětech střev a průjmech. Kompot zklidní úzkost a uspí.

Víno – kvalitní, nikoliv krabicové – zabíjí hlísty, dá se použít na čištění ran (používalo se za války) , léčí zácpu a nespavost. Malé množství červeného neutralizuje viry a bakterie. Čtvrt litru piva nebo jablečného vína, nebo sklenka vína denně snižuje cholesterol.

Pšeničné otruby – ředí karcinogenní látky a tak brání rakovině střeva.

Syrové zelí a zakysané pomáhá čistit střeva, je vhodné na záněty tlustého střeva, proti gastritis (zánět žaludku, který často probíhá bezpříznakově a končí tak rakovinami). Polévka ze zelí, či vývar-čaj odhleňuje a podporuje při chřipce.

Ječmen patří mezi protiplísňové potraviny a protirakovinné. Ječná voda, polévka, nebo kaše se používaly už ve středověku. (ječná voda – čajovou vrchovatou lžičku vaříte v jednom litru vody cca půl hodiny a scedíte)

Hřebíček – antidepresivní a protizánětlivý. Denně si dělejte čaj. Můžete kombinovat                  s kardamomem, anýzem, mátou, kmínem ad.

Štáva z mrkve zahání záněty trávicího traktu a detoxikuje od parazitů. Odkyseluje organizmus. Samozřejmě, že jíst mrkev je také velmi přínostné. Hlavně mrkvová polévka je známá z léčitelství jako protiparazitní.

Pórek coby zázračná zelenina, rovná mikrofloru střev (vývar), je protizánětlivý, vhodný na dnu     a artritidu. Vývar z pórku také staví průjmy. Z vývaru také dostanete do těla minerály -10 pórků povařte ve 2 litrech vody cca hodinu až hodinu a půl. 3X denně sklenku. Vývar mějte v lednici max. 2 dny.

Okurka salátová je protiparazitní, působí proti zánětům (v Číně si oloupanou okurkou desinfikují ženy vagínu a čípek), je dobrým lékem na revmatoidní artritis, ochlazuje horečky (okurku položit k boku horečnatého dítěte): Máte-li smoothie přístroj, nebo odšťavňovač, můžete urychlit svou detoxikaci užíváním okurky 2x denně. Po dobu týdně takto aktivně, pak cca 2x týdně.

Cibule svými silicemi likviduje infekce např.při chřipce, rýmě, ale také čistí vzduch. Stačí jednu rozříznout a nechat obě půlky odvětrávat do místnosti.
Cibule syrová, nebo vařená snižuje krevní tlak, ředí krev a rozpouští krevní sraženiny. V období detoxikace , nebo chřipek doporučuji velmi najemno nakrájet a dát vyšší vrstvu na chleba  s máslem. Dobrou chuť.
(pozor, rozkrojenou cibuli, byť přechovávanou do druhého dne v lednici už nekonzumujte, je toxická! Cibuli jíst jen čerstvou)
Při chřipce lze vatový tampon namočit do její šťávy a šup do nosu. Také pománá nasekat          a macerovat v teplé vodě několik hodin – ráno pít na lačno cca dva dcl s citronem.
Pokud trpíte vodnatelností – uvařte mléčnou polévku s jemně nasekanou cibulí (kardamom sníží hlenotvornost) a dejte si to dvakrát denně. Za týden už jsou výsledky. Při kombinaci s křenem se vše urychlí. Viz-křen.

Kardamom je obecně desinfekční a detoxikační. Pokud jste z mléčných produktů zahlenění, užívejte zároveň kardamom. Vhodné je dělat si z něj čaj(klidně v kombinaci s různými jinými bylinami – máta, zelený čaj, anýz ). Uvolní plynatost, vyčistí střeva, uvolní křeče.

Vodnice – tedy vodní ředkvička – bílá kulatá – má mnoho vitamínů a minerálů, ale hlavně celkově detoxikuje. Můžete ji jíst syrovou, dělat z ní vývary, včetně vývarů z listů. Také lze nakrájet na kostičky- nastrouhat – přidat med a uvolněnou šťávu po lžičkách konzumovat – rýmy, kašle, katary.
Sama o sobě čistí celé tělo, včetně krve, moč.cest ad. Velmi dobře odstraňuje toxiny z těla.

Petržel – druhý to zázrak, dokáže neuvěřitelné věci. Denně doporučuji sníst plnou hrst čerstvé natě petržele. Čistí krev, ale velmi rychle i celý organizmus (zároveň jak játra tak ledviny, takže nedojde k zatížení jednoho z těchto filtrů) a zázraky jsem zažila i při léčbě zánětů (velké množství plísní) v močových cestách a to i u psa. ! Petržel je účinná i kořenová. Ta, mimo jiné,    i odparazitovává a odkyseluje organizmus. (pozor!! Může vyvolat potrat, nebo předčasný porod, stahuje stěny dělohy, je to děložní tonikum)

Pampeliška – proklínaná zahrádkáři,má schopnost uzdravit i tělo napadené rakovinou. Je to opět univerzální bylina, velmi silně stimuluje a čistí játra a žlučník, poté i celý systém!! Výhodou je, že se dá jíst celá, od kořene až po květ. Květ, stonek i list můžete kdykoliv utrhnout a sníst (na chuť se dá zvyknout), kořen se většinou strouhá a jí jako součást smoothie, nebo se dělají vývary. Typ: opražený kořen, nastrouhaný, má stejné účinky jako káva, ovšem bez neblahých vedlejších účinků. Pampeliška stimuluje slinivku – při hypoglykemii – a z těla odstraňuje kyselinu mléčnou. Pozor, mírně projímá, což je , ale dobré při detoxikaci. Je protirevmatická.

Lopuch – další z univerzálních pomocníků. Můžete si sehnat tonikum . Jinak se užívá kořeny, listy i semena. Likviduje plísně, působí proti zánětům. Opět podporuje játra a slinivku, váže na sebe (namixovaný list) těžké kovy a s těmi vyjde stolicí ven. Rovná střevní mikrofloru.

Rozmarýna – využitelná v kuchyni i čajích (například v ideální kombinaci s kardamomem , anýzem , kmínem), Detoxikuje, posiluje játra, zvýší vylučování moči, užitečná při artritis. Uvolní dýchací cesty při astmatu a uvolní svaly při migréně. Její olej aktivuje detoxikaci organizmu i při pouhé inhalaci . Ovšem POZOR! Lidé s vysokým krevním tlakem mohou začít krvácet z nosu.

Měsíček – doplísní, detoxikuje játra a ledviny. Říká se mu „všehoj“. Pozor, nepoužívat              v těhotenství.
Vývar z květů – uvolňuje lymfu, zvýší pocení a tím detoxikuje při nemoci, ideální na střevní potíže. Též vhodný na zánět a vředy žaludku, na stimulaci tvorby enzymů a zvýší vylučování toxinů močí.

Řebříček – zázrak na všechno. Bylina s antidepresivními účinky je silným detoxikantem, staví silné krvácení při menstruaci, či zraněních, uvolní i křeče. Pomáhá vytáhnout vyrážky (vč.spalniček ad) Snižuje krevní tlak, uvolní hromadění krve v křečových žilách, je močopudný – detoxikace.

Levandule – také detoxikuje a je protidepresivní. Uklidní psychiku a tím se zklidní i tělo. Má silné antiseptické oleje, působí i proti streptokokům a pneumokokům. V podobě čaje zvýší potivost . Zajímavost – proti mdlobám se dělal likér – levandule se macerovala v brandy nebo ginu.
(žena, která Ježíšovi vylila na hlavu drahocenný olej nard vlastně použila levandulový olej)

Myrha – jemný prášek po rozdrcení pryskyřice, nebo olej 100%, odstraňuje toxiny, střevní infekce i parazity. Obnovuje zpoždění menstruace, uvolní křeče. Pomáhá při výplachu vagíny   i mandlí proti infekcím.

Anýz – sám o sobě velmi silně detoxikuje organizmus. Výše jsem jej zmínila v kombinacích    s jinými bylinami. Pro detoxikaci ústní dutiny a provonění dechu( s následným působením na trávicí systém) můžete přes den pomalu kousat semena.

Křen – čaj z 35g strouhaného křenu velmi silně uvolní lymfu! U dětí se dává 10g kvůli snížení pálivosti. Jinak se dá křen jíst v mnoha podobách, např.jako křenová omáčka, polévka, křen       k masu atd……

Rebarbora – posiluje játra, slezinu, žaludek i tlusté střevo. Podráždí střeva a tím zvýší peristaltiku a vyhnání parazitů. Pročišťuje tzv.zlo ohně – krvácivé hemeroidy, nepravidelný menzes a zácpu. (do konečníku lze strčit čípek vytvořený z rebarbory, ale i z brambory)
Povzbudí krevní oběh a sníží jak krevní tlak tak cholesterol.


DETOXIKACE ORGANIZMU ODKYSELENÍM

Tyto potraviny a tekutiny vám pomohou organizmus ODKYSELIT. Nezapomínejte, že ze začátku – týden až měsíc – mohou trvat detoxikační krize, tedy zásadní zhoršení stavu. Bez toho to bohužel nejde.

Vlažná voda s citronem – možno i s medem

Jedlá soda – ideálně hodinu a víc před i po jídle (na noc a brzy ráno) několik tablet 3-5 dle stavu. Tablety se prodávají v lékárně.

Červená řepa – nezávisí v jaké formě ji jíme.

Čerstvá šťáva ze syrových brambor – rozhodně ne z hypermarketu. BIO také není vždy zárukou, že je to bio. Většina bio zemědělců hnojí v noci, místo ve dne. Vypěstujte si tedy brambory sami, nebo si je berte ze zaručeně čistého zdroje.

Syrový křen – v mnoha podobách :
– křen se smetanou a lžičkou medu
– křen s jablečným octem, medem a vařenou červenou řepou
Rozhodně je důležité vědět, že čaj z 35g strouhaného křenu velmi silně uvolní lymfu!

Mrkvová polévka (navíc reminalizuje, detoxikuje a odčerví)

Sušené nesířené švestky.

Zelený čaj sypaný – z dobrého zdroje tzn.ne hypermarkety a ne sáčkovaný.

Špenát, rajčata, mrkev, brambory, červená řepa, hlávkový salát (vývar silně zklidní psychiku), bílá kapusta, karfiol, ředkvičky, okurky salátové, kedlubna, citrusové plody, slivky.

Hrozno probereme zvlášť: pozor na hroznech bývá tak velká vrstva chemie, že dochází k otravám – dvě moje neblahé zkušenosti potvrzené navíc v pozdější době i klienty- takže buď trpělivě otrhat a v teplé vodě omývat kuličku za kuličkou pod tekoucí vodou (stejně stále lepí, tedy drží jed),nebo ještě koupel ve vodě se sodou. Nekoupejte, jak se hojně radí, v octové vodě, protože tu pachuť octa v ovoci…..to nepřeji ani nepříteli.
Osobně bych hrozno vynechala úplně, případně si ho koupila od známého s vinohradem. Jinak ne.


Jablka, broskve, hrušky, banány, jahody, kvasnice, minerálky (střídat značku), bylinné čaje – sypané od bylinkáře, fazole, soja, cizrna, para ořechy, mandle, slunečnicová semena, lískový ořech (bohužel většina těch z obychodu je zkažených, hořkých, plných plísně), acidofilní mléko, kefír – nejdokonalejší a s nejrychlejšími účinky na celé tělo je tibetská houba. Mohu dodat zájemcům.


Zakysané jogurty – ne Danone a další nepoživatiny tvářící se jako jogurt. Z mé zkušenosti jsou skutečně živé Hollandia a nebo jogurty ve skle. Případně tuším selský…..

Celkově snižuje překyselení a působí i na rekonvalescenci KOŘENOVÁ ZELENINA – petržel, mrkev, celer – přidat lze pórek a pro masožrouty trochu drahého – kvalitního – tuňáka. Třešničkou na dortu je jogurt. Je to úžasný salát jehož můžete sníst tunu bez pocitu viny.

Další typy: melasa, brambory bez šlupek, fazole, švestky, zpracované ovoce, džusy, dýňová semena, slunečnicová semínka, slunečnicový olej, klíčky, pšeničný chléb, hnědá rýže, zvěřina, ryby, vajíčka, máslo, podmáslí, sýry (ne tavený, z tvrdého kvalitní zralá gouda). Mladý ječmen (pití z ječmene), červený meloun (i odparazitovává střeva), petržel, řasa agar, chilli, sušené datle, sušené fíky, mango, papája, chřest, hrozno, umeboshi, rozinky (pozor nesířené), hrušky, kiwi, ananas, stévie, chlorela, spirulina, konopný protein, makové mléko, mladý hrách, mateřské mléko, kokosový olej (pozor na módu vše přehánět, i kokosový olej je škodlivý v množství větším než malém), kakaové boby.


Zpracovala Taisha Tauma dle starých léčitelských knih, rad a dle své praxe.
Ať vám je to k užitku.

Autor: Taisha Tauma

Zdroj: www.blog.samanizmus.cz

 

 
 

Jak se léčit a harmonizovat zdraví díky orgánovým hodinám

Celý den, tj. 24 hodin, můžeme rozdělit na tzv. orgánové hodiny podle jednotlivých biologických rytmů, které se promítají v našem těle do jednotlivých orgánů. Podle těchto rytmů dokážeme zjistit, který orgán disponuje v dané chvíli největší energetickou činností, ale i naopak, který má v dané chvíli útlum, to znamená, že jeho činnost je minimální. V zásadě to je tak, že za 24 hodin je daný orgán 12 hodin aktivní a 12 hodin vykazuje minimální činnost. Orgánové hodiny nám ukazují pouze vrcholy činnosti, tj. maximální a minimální biologické hodnoty orgánů.

Tyto cykly můžeme nejlépe vnímat na svém těle při onemocnění, proto dochází v průběhu dne ke kolísání příznaků nemocí. Dále orgánové hodiny slouží při léčení, kdy je můžeme využít v dané době k urychlení léčby.

 

ORGÁNOVÉ  HODINY,  LEDVINY,  STŘEVA,  SRDCE, HARMONIZACE,  ZDRAVÍ,  LÉČBA,  KREVNÍ  TLAK, PROGESTERON

 

 

Čínská medicína označuje přírodu jako makrokosmos a lidské tělo jako mikrokosmos. Lidské tělo je propojeno s přírodou, kdy spolu obě složky korespondují ve velice sepjatém vztahu a lidské tělo se přírodě plně přizpůsobuje a funguje podle ní. Díky orgánovým hodinám a sladění vašich činností podle aktivity či útlumu jednotlivých orgánů, můžete harmonizovat své zdraví a úroveň vaší energie.

 

Celý den, tj. 24 hodin, můžeme rozdělit na tzv. orgánové hodiny podle jednotlivých biologických rytmů, které se promítají v našem těle do jednotlivých orgánů. Podle těchto rytmů dokážeme zjistit, který orgán disponuje v dané chvíli největší energetickou činností, ale i naopak, který má v dané chvíli útlum, to znamená, že jeho činnost je minimální. V zásadě to je tak, že za 24 hodin je daný orgán 12 hodin aktivní a 12 hodin vykazuje minimální činnost. Orgánové hodiny nám ukazují pouze vrcholy činnosti, tj. maximální a minimální biologické hodnoty orgánů.

 

Tyto cykly můžeme nejlépe vnímat na svém těle při onemocnění, proto dochází v průběhu dne ke kolísání příznaků nemocí. Dále orgánové hodiny slouží při léčení, kdy je můžeme využít v dané době k urychlení léčby.

Orgánové hodiny jsou v našich podmínkách stanoveny v tabulce na zimní čas, při letním musíme hodinu připočítat, protože tělo neumí vyhodnotit umělý posun v čase. Při užívání léků se tělo řídí vnitřním rytmem a k dosažení maximálního účinku léčiva dochází při maximální činnosti daného orgánu. Na tuto orientaci v čase a orgánech nám slouží uvedená tabulka.

 

Popis orgánových hodin

 

00:00 – Půlnoc

Okolo půlnoci dostává signál pokožka na hlavě, aby stimulovala růst vlasů. Právě tehdy je totiž vylučován v nejvyšší míře růstovýhormon STH. Vlasy nám povyrostou v průměru o 0,35 mm za den. Pokud stihneme už o půlnoci spát, účinky se zesilují a rychleji regenerujeme.

O půlnoci se také uvolňuje nejvíce hormonu progesteronu, takže se těhotným ženám nejčastěji spouští porod. 

 

01:00

To je kritická hodina pro lidi nemocné dnou. Koncentrace močových kyselin v krvi a ostatních tělesných tekutinách je totiž nejvyšší za celých 24 hodin.

 

Mezi 23.00 – 01.00

V tuto dobu začíná maximálně pracovat žlučník.  Lidé, kteří mají potíže se žlučníkem, se mohou dočkat spuštění bolesti ve formě žlučníkového záchvatu nebo pobolívání nebo se v tuto dobu budí a nemohou usnout.

 

Souběžně v této době vykazuje srdce minimální činnost a to je pro tělo signál, že je v útlumu. V této souvislosti, pokud jsme vzhůru a například jedeme autem, tělo vyžaduje pro různé reakce vyšší soustředění, než v jiném časovém období.

 

02:00

V tuto dobu se aktivuje antidiuretický hormon vasopressin, který se stará o zadržování vody v organismu, a tak potlačuje potřebu jít na záchod.

 

03:00

Zužují se dýchací cesty a tak trpí astmatici. Tělo produkuje nejvíce histaminu, látky způsobující křeče. Proto je třeba vzít si před spaním vitamíny skupiny B a C vitamín.

 

Mezi 01.00 – 03.00

Mezi 01:00 a 03:00 hodinou naplno pracují játra a tím pádem začíná probíhat v těle největší detoxikace z celého dne. V této době také navazují problémy se žlučníkem z předchozího cyklu. Pro tuto dobu platí co neméně zatěžovat játra alkoholem, kávou, kouřením. V této době má celé tělo největší útlum z celého dne. Sníží se tlak, zpomalí se pulz, dech je pravidelný a hlubší s delšími periodami. Tělo se dostává do největšího klidu a odpočinku.

Minimální činnost v tuto dobu má tenké střevo, to znamená, že je důležité nezatěžovat tělo jídlem.

 

04:00

V tuto hodinu dosahuje váš krevní tlak minima a tělo dostává nejméně kyslíku.

 

05:00

Jste příliš unavení, než abyste vstávali? Pokud jste nešli spát před půlnocí, hormon spánku melatonin právě teď vykazuje vysokou aktivitu.

 

Mezi 03.00 – 05.00

Protože v této době jsou plíce v maximální činnosti, tak špatně spí kuřáci, astmatici, nemocní na průdušky, s rýmou a záněty dýchacích cest. Přetrvává stále nižší tlak, mozek je zásoben jen minimálně, tělo má nejpomalejší aktivitu.

 

Minimum činnosti vykazuje močový měchýř. Také v této době se v našem myšlení projeví největší strach a úzkost, každá maličkost nabývá obrovského významu. I ledviny začínají přicházet do největšího klidu a jejich vylučování se dostává na nejnižší bod činnosti.

 

06:00

Tělo dostává signály pro start do nového dne. Vylučují se hormony, které zrychlují srdeční tep a zvedá se krevní tlak. Léky proti vysokému krevnímu tlaku působí nejlépe právě teď. Traduje se, že páry, které si přejí počít dítě, mají o této hodině ideální šanci.

 

07:00

Těžká doba pro nemocné autoimunitními onemocněními. Hormony, které se starají o zklidnění zánětů, jsou právě nyní na své nejnižší hodnotě.

 

Mezi 05.00 – 07.00

V průběhu této doby je nejvhodnější se pomalu probouzet a začít nový den. Krevní tlak pomalu stoupá, pulz začíná být rychlejší a tělo aktivnější. Pomalé probouzení je proto, že nemocní se cítí v tuto dobu dost špatně. Tlusté střevo začíná maximálně pracovat a je dobré v této době si vypěstovat návyk na vyprazdňování.

Minimální činnost vykazují ledviny, a proto jsou v tuto dobu v největším klidu.

 

08:00

Krevní tlak a tep se stále zvyšují, do těla je vylučován stresový hormon kortisol. Velké riziko infarktu a propuknutí migrén.

 

09:00

Trávicí trakt jede naplno a proto je vhodné se kvalitně nasnídat.

 

Mezi 07.00 – 09.00

Začíná pracovat žaludek a proto je v tomto období nejlepší přijmout nějaké vitamíny a minerály. Odpočinek těla již skončil a můžeme v pohodě začít přijímat i větší množství potravy. Začne stoupat psychická aktivita i schopnost pracovní činnosti a koncentrace. Tělo potřebuje být v teple, proto není vhodná studená sprcha, došlo by ke snížení funkce žaludku.

Minimální činnost vykazuje obal srdce.

 

10:00

Mozek vykazuje velkou aktivitu, nejvíc ale funguje krátkodobá paměť. Nastává vhodná doba na konference a zkoušky.

 

11:00

Imunitní systém se přebudovává a začíná slábnout. To je největší šance pro viry a bakterie. Kolem jedenácté dopoledne se proto určitě vyhněte přeplněným čekárnám u lékaře, veřejné dopravě a hromadným akcím.

 

Mezi 09.00 –11.00

Do maximální denní činnosti se dostává slezina a slinivka. Je to nejvhodnější doba pro konzumaci sladkostí bez vlivu na obezitu, protože tělo dokáže sladkosti bez problémů v tomto čase strávit. Je vhodné si dopřát i dostatek ovoce. Je to doba, kdy nejvyššího duševního výkonu. Slinivka ovlivňuje příznivě hladinu cukru v krvi.

Minimální činnost bude u tří ohřívačů. Z těchto důvodu bude fyzický výkon částečně o malinko horší.

Krevní tlak je na svém maximu a hrozí nebezpečí infarktu. Je ten správný čas udělat si pauzu a projít se na čerstvém vzduchu. Pacienti s vysokým krevním tlakem by neměli zatěžovat organismus tučnými jídly a alkoholem.

 

13:00

V této době je nejvyšší vylučování moči, a proto možná častěji běháte na záchod.

 

Mezi 11.00 –13.00

Maximální činnost vykazuje srdce. Dobré je nezatěžovat tělo velkým množstvím potravy, pokud máte sklony k infarktu, tak to je nejrizikovější doba z celého dne. Pozor na úrazy, u starších lidí je vhodná procházka, nebo krátký spánek. Dostavuje se mírná únava.

Minimální činnost je u žlučníku.

 

14:00

Kvůli procesu trávení cítíme pokles energie a tak je dobré udělat si pauzu.

 

15:00

Chcete si trhat obočí? Zajít k zubaři? Tak toto je ideální hodina. Díky nejvyšší hodnotě vylučování endorfinu jsme citliví na bolest o něco méně.

 

Mezi 13.00 – 15.00

V této době se snižuje citlivost zubů, začíná se zvyšovat fyzická aktivita celého těla. Kolem 15. hodiny začíná maximální efektivita smyslových orgánů, které zajišťuje meridián tenkého střeva. Vyšší naladění na duševní a psychické aktivity.

Minimální činnost mají játra.

 

16:00

Ideální doba na učení. Právě v této chvíli nám nejlépe funguje dlouhodobá paměť.

 

17:00

Pokud chcete něco dělat manuálně, vyhraďte si na to čas v pět odpoledne. Vědci zjistili, že v této chvíli máme nejpevnější stisk ruky.

 

Mezi 15.00 – 17.00

V této době má maximální činnost močový měchýř a je dobré pít bylinné čaje. Trávicí systém je schopný přijmout vydatné jídlo. Hladina cukru v krvi stoupá. V 17:00 hodin pracovní činnost stoupá, ale jen na krátkou dobu. Aktivita těla dosahuje druhého výkonnostního vrcholu. Tato aktivita močového měchýře má dobrý vliv na vylučování.  Organizmus má větší schopnost regulovat v těle teplotu a fyzickou zátěž. Je to vhodná doba k návštěvě sauny.

Minimální činnost mají v této době plíce.

 

18:00

Tělo je unavené. Klesá puls a krevní tlak. V této době jsou játra nejméně prokrvena a špatně odbourávají alkohol.

 

19:00

Ideální chvíle na večeři. Naše chuťové a čichové buňky pracují naplno, takže si jídlo vychutnáte.

 

Mezi 17.00 – 19.00

Je velmi vhodné nepřijímat vše, co ledvinám škodí, tj. cukr, sůl, chemikálie obsažené v lécích, jídle, pití, káva, alkohol, vyvarovat se stresu a chladu. Od 18. hodin je člověk odolnější vůči vnějším bolestivým vlivům, zvyšuje se práh bolesti. Psychická svěžest je v tuto dobu poměrně dobrá, ale kolem 19. hodiny se citlivým jedincům na bolest hlavy mohou tyto bolesti objevit. Je to v souvislosti přirozeného stoupání krevního tlaku v těle, může nastávat psychická labilita a zvyšovat se nervozita.

Minimální činnost má v této době tlusté střevo.

 

20:00

Pokud trpíte na pálení žáhy, vezměte si medicínu právě teď. Produkce žaludečních kyselin je totiž na svém maximu. Také je to ideální doba pro užití medicín na revma.

 

21:00

Pokud máte chuť na sklenku kvalitního vína, tak si ji dejte právě teď. Jaterní enzymy odbourávající alkohol jsou na nejvyšší hodnotě. Také smysly jsou nejaktivnější díky ústupu adrenalinu.

 

Mezi 19.00 – 21.00

Člověk velmi dobře vnímá po duševní stránce – meditace, hudba, kniha, divadlo, … Řidičům se v této době nejlépe cestuje, protože reakce jsou nejbystřejší. V těle nastává tzv. dynamická rovnováha, která odolává a vyvažuje vnější podmínky. Nejúčinněji působí antibiotika a mazání bolestivých míst mastmi. Ještě do 21. hodin pracuje výborně paměť, psychika je srovnaná a můžeme odvést dobrou duševní práci.

 

22:00

Imunitní systém je na vrcholu a naše citlivost na bolest je největší.

 

23:00

Doba vhodná k usínání.

 

Mezi 21.00 – 23.00

Je to doba, kdy se tělo připravuje na spánek a proto je vhodné nejíst, nekouřit a umožnit tělu volný průběh spánku. Vlivem dráhy tří ohřívačů, který ovlivňuje rozvádění krve po organizmu, nastává zklidnění. Objevuje se pokles tlaku a pokles teploty. Po 23. hodině už většina lidí spí a do 01:00 hodiny se spánek prohlubuje.

Minimální činnost má slezina a slinivka.

 

Porovnejte si orgánové hodiny se svým denním a nočním rytmem a uvědomte si, jak se chováte v uvedených časech. Pokud jste v souladu, získáváte pro sebe maximum energie, pokud v rozporu, zbytečně si ubližujete.

K úplné harmonizaci vašich energetických drah s orgánovými hodinami můžete využít léčivého cvičení tzv. Orgánové sestavy, kterou naleznete v článku Orgánová sestava.

 

Hodně zdraví!

 

S laskavým svolením Michaely Weissové

 

Zdroj: www.slunecnyzivot.cz

 

Pod odkaz Alternativní medicína

 
 
 

ALTERNATIVNĚ PROTI CUKROVCE

Iva Hédlová podle knihy: Dionýz Dugas: 500 nejlepších receptů lidové medicíny

 
 

PROGRESIVNÍ PITNÝ REŽIM

Odhadem až 75% populace západního světa trpí chronickou dehydratací. Nedostatek vody v organismu pak má vliv i na to, že nemůžeme zhubnout, ale také na bolest zad a kloubů.

 
 

ZAPOMENUTÝ PŘÍPRAVEK NA BOLESTI I BOLÍSTKY

Alpa, máme ji doma téměř všichni a mnozí vůbec netušíme, co všechno dokáže. (Nebo možná mívali jsme, dnes už možná ne a je to škoda).

 
 

Psychowalkman místo léků: výborně funguje i proti únavě a stresu.

Měla jsem velké problémy se spánkem, nic nezabíralo a léky mi nedělaly dobře. Tak jsem si pořídila psychowalkman, i když jsem reklamě příliš nevěřila. Ale stalo se – hned první noc jsem zase spala dobře!

 
 

10 ZÁSAD ZDRAVÉHO ŽIVOTA PODLE PÁTERA FERDY. CO KDYŽ MĚL PRAVDU ?

Tato civilizace dělá všechno obráceně,“ ŘÍKÁVAL UŽ PŘED TŘICETI LETY JASNOVIDNÝ BYLINKÁŘ PÁTER FRANTIŠEK FERDA. STEJNĚ TAK SMĚLE TVRDIL, ŽE LIDSTVO NEUDOLÁ RAKOVINA, ALE PLÍSNĚ.

 
 

PŘÍRODNÍ LÉČBA ŽENSKÉ HORMONÁLNÍ NEROVNOVÁHY

Pro většinu z nás symbolizuje svět hormonů ženy, které se blíží k menopauze. Přestože je tato představa částečně pravdivá, hormony hrají důležitou roli po celý váš život.

 
 

KVŮLI NEZDRAVÝM POTRAVINÁM BLBNEME !

Všichni víme, že nezdravé potraviny a jídlo z restaurací rychlého občerstvení rozhodně nepředstavují nejzdravější způsob života. Ovšem většina z nás je přesvědčena o tom, že jediné co nám hrozí je přibírání na váze a případně nedostatek několika vitamínů a živin, což se dá snadno dohnat, pokud budeme týden jíst jen syrové ovoce a zeleninu.

 
 

TENTO ČAJ POMŮŽE SNÍŽIT OTOKY NOHOU

Snad každý někdy zažil otoky nohou nebo rukou a tak ví, jak nepříjemné a bolestivé to může být. Tělo zadržuje přebytečnou vodu v určitých částech těla (nejčastěji nohy, kotníky a ruce).

 
 

BARVY POTRAVIN

Barvy dokáží ovlivňovat náladu člověka, i jeho psychické rozpoložení. Dokonce vědí poodhalit typ a charakter osobnosti. Málokdo však ví, že i barvy potravin mají významný vliv na zdraví.