Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

Roztroušená skleroza

KONOPÍ JAKO TERAPIE PRO ROZTROUŠENOU SKLERÓZU, ALZHEIMEROVU A PARKINSONOVU CHOROBU

Během posledních deseti let se zvýšilo úsilí o zjištění psychoaktivních látek v marihuaně. Byl objeven endokanabinoidní systém, který ovlivňuje fyziologii téměř všech tělesných systémů.

 
 

SWANKOVA DIETA ANEB JAK SE STRAVOVAT PŘI ROZTROUŠENÉ SKLERÓZE

Zdravá výživa je neodmyslitelnou součástí prevence, ale i léčby mnoha onemocnění – je vlastně jakýmsi univerzálním „nástrojem“ na zlepšení zdraví. Některá onemocnění si však vyžadují speciální úpravu stravovacího režimu.

 
 

LÉČBA SKLERÓZY MULTIPLEX ( ROZTROUŠENÉ SKLERÓZY ): KOMPLETNÍ NÁVOD - STRAVA, VITAMÍNY A JINÉ

Liečbe sklerózy multiplex sa podrobnejšie venujeme v článku: Skleróza multiplex – 28 krokov pre úspešné vyliečenie
Na tomto mieste vám ponúkame zosumarizované informácie v prehľadnej a stručnej forme.

 
 

ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA SOUVISÍ S TÍM, CO JÍTE

Když v jedné větě zmíníte roztroušenou sklerózu a stravu, reakcí většiny lékařů je, že předpokládat možné spojení je naprosto směšné. Jak by mohlo něco tak jednoduchého, jako to, co jíme, hrát roli v tak záhadné nemoci, jakou je roztroušená skleróza? 

 
 

ZLODĚJI ENERGIE

zloději energieS psycholožkou Janou Tomanovou jsme si povídaly o zlodějích energie, kteří způsobují únavu, a jak se jim vyhnout. A také o tom, že odpočinek není ostuda, a překvapivě jsme se dostaly i na téma, proč je dobré, aby se děti nudily. 

 
 

LÉKAŘKA DR. TERRY WAHLS POSTIŽENÁ ROZTROUŠENOU SKLERÓZOU RADÍ, JAK ZMĚNOU STRAVY DOŠLO K JEJÍMU VYLÉČENÍ

Ke zvratu, který vedl k tomu, že se Dr. Terry Wahls stala z praktické lékařky pacientkou, došlo v roce 2000. Tehdy se u ní projevila roztroušená skleróza a její budoucí vyhlídky počaly vyhlížet pochmurně.[1] Už po třech letech od určení této diagnózy se u ní i navzdory léčbě nejnovějšími léky projevovaly devastující příznaky, odpovídající druhému stádiu choroby a jakýkoliv jejich spontánní ústup byl označen za nemožný. I když nepřestávala brát léky pro chemoterapii a další „zázračné“ přípravky, její stav se stále pomalu zhoršoval.

 
 

Co je to roztroušená mozkomíšní skleróza

Roztroušená skleróza (RS) je onemocnění centrálního nervového systému (CNS), který je tvořen nervovými tkáněmi mozku a míchy. Její příčina není známa, takže jí nelze předcházet, a dosud nebyl nalezen žádný lék, který by byl schopen zcela zastavit postup choroby. Propuká nejčastěji mezi 20. a 40. rokem života. RS není smrtelná v obecně chápaném slova smyslu a počet pacientů, kteří na ni v posledních stádiích zemřeli, se neustále snižuje.

 
 

RS - roztroušená skleróza I.

Roztroušená skleróza (RS) je onemocnění centrálního nervového systému (CNS), který je tvořen nervovými tkáněmi mozku a míchy. Její příčina není známa, takže jí nelze předcházet, a dosud nebyl nalezen žádný lék, který by byl schopen zcela zastavit postup choroby. 

 

 
 

KLUB SKLEROTIKŮ - pro pacienty s RS

Klub je určen pro pacienty s roztroušenou sklerózou. Až někoho políbí Múza, možná se přejmenujeme, ale zatím jsme stručně a výstižně Klub sklerotiků. Občas se scházíme (cca jednou měsíčně), jinak si dopisujeme. Srazy se domlouvají obvykle mailem, pokud se nějaký chystá, objeví se to na webu www.ereska.cz v Aktualitách.

 
 

ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA A ROZTROUŠENÁ SKLEROZA

V USA roste popularita doplňkové a alternativní medicíny (CAM) a zdá se, že ji preferuje velké množství pacientů s RS. Přesto jsou relevantní informace o účinnosti CAM na RS dosud velmi omezené. Navíc neustálé otázky vznášené pacienty zajímající se o CAM mohou působit na lékaře obtěžujícím dojmem.