Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

Kůže, vlasy

BALZÁM RUSKÉHO DOKTORA: POSILNÍ VLASOVÉ KOŘÍNKY A ZASTAVÍ VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

Vypadávane vlasov a slabé vlasové korienky nie sú vôbec zriedkavé.

 
 

ROZPRASKANÁ KŮŽE

V chladném počasí, které se nezadržitelně blíží, lidem často rozpraská kůže. Někdy se kůže i zanítí a nesnese pak mytí mýdlem. Vítr a zima mohou poškodit rty, které pak popraskají a zanítí se.

 
 

PERFEKTNÍ VLASY BEZ POUŽITÍ CHEMICKÝCH PŘÍSAD

Každá žena sní o dlouhých, hustých a zářivých vlasech. Bohužel realita je jiná. Většina žen má suché a lámavé vlasy, které jsou velmi poškozené. Velká část těchto poškození způsobí špatné kosmetické produkty. 

 
 

VELKÁ RAKOVINOVÁ LEŽ: SLUNCE SMRTÍCÍ MELANOMY NEZPŮSOBUJE, NÝBRŽ LÉČÍ

Co mají společného Gisele Bundchen a slavný dermatolog? Nebojí se slunce, ale chemie. Tajná ingredience zdravého opálení na prázdninách

 
 

NA VYČNÍVAJÍCÍ BRADAVICE, VYRÁŽKY A ZNAMÉNKA MI POMOHL TENTO PŘÍRODNÍ RECEPT

Bradavice, kuří oka, výrůstky na kůži. To vše jsou nepříjemnosti, se kterými se potkává příliš mnoho lidí. Kdyby každý, komu něco na těle vyrůstá, chodil ke kožnímu lékaři, ti by nestíhali chodit ani spát. Bradavice a kožní výrůstky se však dají snadno odstranit.

 
 

MÁTE TYTO ČERVENÉ SKVRNY NA RŮZNÝCH ČÁSTECH TĚLA ? MĚLI BYSTE MÍT OBAVY ?

Existují některé kožní skvrny, o kterých bohužel nevíme, jestli jsou dobré nebo špatné. A na lidském těle se objevují. Víme, že některá znaménka jsou neškodná. Jak je to však s těmito skvrnami?

 
 

KOPŘIVKA - příznaky

Kopřivka, silně svědivá vyrážka, postihuje zejména děti, ale může se objevit u každého alergika. Vyvolávajícím faktorem obvykle bývá potravinová alergie, např. na burské a vlašské ořechy, korýše, jahody a vajíčka. Stejně může zapůsobit i penicilin, acylpyrín a různé léky.

 
 

JEN JEDNA VĚC ÚČINNĚ POMÁHÁ V BOJI PROTI CELULITIDĚ A STRIÍM A FUNGUJE NA 100 %. CHCETE VĚDĚT, CO TO JE ?

Celulitida, nebo chcete-li „pomerančová kůže“, se nás týká. Týká se zřejmě každé jedné ženy a každá s ní bojujeme. V důsledku nezdravého životního stylu mohou mít celulitidu dokonce i adolescenti. Jak se vyhnout celulitidě vám prozradíme v dnešním článku.

 
 

CO JE TO AKNÉ ?

Kůže chrání lidský organismus před vlivy vnějšího prostředí.Vytváří se v ní pocity horka, chladu, doteku, tlaku, tření, bolesti apod., zprostředkované speciálními tělísky a nervovými vlákny pro vnímání jednotlivých pocitů. Společně s potními žlázami reguluje vodní hospodářství a teplotu těla.

 
 

POZOR SLUNCE !

SluncePozor Slunce! Záření UV je nebezpečnější, než se myslelo. Sotva nastalo to vytoužené krásné letní počasí, už se ozývají varovné hlasy. Spálení poškozuje pokožku a zvyšuje riziko rakoviny, připomínají lékaři a úřady.

 
 

DOMÁCÍ DVOUSLOŽKOVÝ GEL PROTI STRIÍM, STAŘECKÝM SKVRNÁM, AKNÉ, SPÁLENINÁM OD SLUNCE A JIZVÁM

Domácí gelPatrně jste již nemálo slyšeli o výhodách gelu z aloe vera či kokosového oleje. V souvislosti s kožními potížemi ale zcela jistě netušíte, jak účinné je spojení obou těchto látek. 

 
 

BYLINKY NA KOŽNÍ NEMOCI A RÁNY

KopřivaKůže je vnějším projevem organismu a ve velké míře zrcadlí jeho celkový stav. Kromě mechanických poškození, jako jsou drobná poranění, popáleniny, zapařeniny, puchýře apod., mají kožní problémy většinou vnitřní příčiny, proto je i vnitřně léčíme.

 
 

JAK SE RYCHLE A PŘÍRODNĚ ZBAVIT KOŽNÍCH VÝRUSTKŮ

kožní výrůstkyMalé nezhoubné výrůstky na kůži jsou často označovány jako bradavičky. I když jsou neškodné, většina z nás je chce odstranit z kosmetických, estetických nebo praktických důvodů a to zejména na krku a v dekoltu, kde jsou nejvíce vidět a překáží řetízkům, podprsenkám nebo plavkám.

 
 

11 VAROVNÝCH SIGNÁLŮ O ZDRAVÍ, KTERÉ VYSÍLAJÍ NAŠE NEHTY

NehtyNemusíte si často podrobne prezerať nechty, no vedeli ste, že dokážu o vašom zdraví toho pomerne veľa prezradiť?
Vaše nechty majú v sebe dokonca zaznamenanú aj históriu aktuálneho zdravotného stavu a rôznych fyziologických problémov. V diagnostike sa používajú už od praveku.

 
 

PŘÍRODNÍ PEELING PRO KRÁSNOU PLEŤ

Cukrový peelingKrásná pleť je snem každé ženy. Ty z nás, které si tento sen plní, patří mezi ty šťastnější. Není však řečeno, že i ženy, kterým nebyla krásná pleť do vínku dána přirozeně, si nemohou stav své pokožky zlepšit... Připravili jsme pro vás proto recepty na přírodní peeling, díky kterému bude vaše pleť krásná, vláčná a svěže vypadající.
 

 
 

Akné

aknéAkné je kožní onemocnění charakteristické zánětem mazových žláz, nejvíce na obličeji, hrudníku a horní části zad. Akné postihuje především mládež (není to ovšem podmínkou) a úzce souvisí s hormonálními změnami. Má svá pravidla : v zimě propuká, na jaře poněkud odeznívá, v létě často úplně mizí - načež se celý cyklus opakuje.

 
 

ROSACEA - RŮŽOVKA

Rosacea (růžovka) je velmi častá dermatóza, která je příbuzná akné (acne rosacea). Dermatózou rozumíme označení nemoci kůže. Jedná se o zánětlivé onemocnění kůže, i když příčiny vzniku růžovky jsou zatím nejasné. Rosacea postihuje obě pohlaví, přičemž ženy jsou postiženy častěji. Nemoc začíná většinou po 30. roce života. Nejvíce nemocných detekujeme ve věkové skupině 40–60 let.

 
 

PLEŤOVÁ JOGURTOVÁ MASKA POMŮŽE

Občas se nám naše pleť zdá matná a bez života a potřebujeme nějaký přípravek, jak ji oživit. Zaručeně pomůže pleťová maska, ale není vždy třeba kupovat ji v obchodě. Stejně dobře si ji můžeme vyrobit z domácích surovin.

 
 

Prevence přenosu plísňových onemocnění a bradavic

Plavání patří k aktivitám, které v sobě spojují nejen příjemné využití volného času, ale navíc jsou zdravé. Zejména u dětí působí pravidelné plavání příznivě na rozvoj pohybového ústrojí. Plavecké bazény s přilehlými prostorami (sprchy, šatny, plochy okolo bazénu) však představují pro návštěvníky také jistá zdravotní rizika. Vedle rizika úrazů zůstává problémem přenos bradavic a plísňového onemocnění nohou.

 
 

ČÍM VLASŮM ŠKODÍME

Naše vlasy jsou každodenně vystavovány nejedné zatěžkávací zkoušce. Používáme příliš agresivní vlasovou kosmetiku, ničíme své vlasy nevhodnými kartáči a hřebeny, vystavujeme je slunci, vysoušíme příliš horkými fény.