Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

Mozek a nervový systém

NEPŘEHLÍŽEJTE TĚCHTO 8 PŘÍZNAKŮ MOZKOVÉ MRTVICE

Aby lidský mozek správně fungoval, potřebuje kyslík a krev. Pokud jsou však cévy, které vedou do mozku ucpané, může se objevovat krvácení. Následkem je ischemická nebo hemoragická mrtvice. Bohužel často smrtelné.

 
 

DUŠEVNÍ STAVY

Velké, často až přehnané požadavky na pracovní výkony, vysoké finanční nároky, prostředí plné stresu, ale i špatné mezilidské vztahy se často projeví různými duševními poruchami. Jejich léčení je složité a podmínkou je odstranění příčin, které tyto problémy způsobují.

 
 

PSYCHOPATI, PSYCHOPATIE A JEICH ROLE VE SVĚTĚ

psychopatOd metafyzických témat postoupíme dále k představení, dle mého mínění, zásadního tématu, které umožnuje hlouběji porozumět jak zkušenostem na úrovni osobní, tak událostem ve světě, ať už v dnešní době či minulosti.

 
 

DEJTE MOZKU VÝŽIVU

MozekMáte čas od času pocit, že vám to až tak dobře nemyslí? Možná nedáváte mozku tu správnou výživu a problém je na světě. Člověk pak hledá příčinu bůh ví , kde a bojí se co by to mohlo být. Přitom jen stačí nějaké potraviny z jídelníčku vyškrtnout a nějaké zařadit. Potravin, které podporují funkci mozku je celá řada, povíme si o nich.

 
 

NEMUSÍŠ NIC NEŽ ŽÍT

MozekStatečný a vítězný boj mladé dívky s poraněním mozku.
Zachmuřeně se zahleděla do zrcadla. Neviděla pronikavé, modrošedé oči, ani čistě klenutý oblouk obočí, lesklé vlasy a dokonalou pleť. Viděla jen plné tváře - výsledek ročního pobytu v Texasu.

 
 

ADHD – HYPERKINETICKÁ PORUCHA

ADHD na PET, wikipedie.czADHD (zkratka anglického „Attention Deficit Hyperactivity Disorder“ – hyperkinetická porucha (HKP)Porucha pozornosti s Hyperaktivitou patří mezi neurovývojové poruchy. Tato porucha se projevuje již od raného dětství, nejvíce však ve školním věku, kdy postihuje 3–7 % dětí.

 
 

HYPOTALAMUS

O hypotalamu se vědci domnívají, že je nejstarší část mozku. Vytváří hormony prvního stupně, takzvané mozkové hormony nebo releasing-faktory a současně funguje jako centrální kontrolní systém instance. Proto má kontrolu nad "hlavní žlázou", podvěskem mozkovým (hypofýzou).

 
 

Syndrom karpálního tunelu - pomoc

Moderní doba s sebou přinesla mnoho vynálezů, vylepšení a zkvalitnění běžného života. Bohužel taktéž tímto nahrává výskytu některých onemocnění. Sem patří rovněž syndrom karpálního tunelu. Přitom je docela jednoduché se této nemoci vyhnout. Stačí dodržovat několik zásad. Pokud však ani to není účinné, rozhodně není na místě věšet hlavu. Existuje pomoc, se kterou vás seznámí dnešní článek.

 
 

MIGRÉNA - bolest z nerovnováhy jater a žlučníku

Má mnoho podob - rozpínavá a úporná tupá bolest celé hlavy a pocit jakoby měla každou chvíli prasknout, nebo vystřelující a ostrá bolest skrytá za jedním okem a šířící se do spánku jen jedné půlky hlavy. Poznáváte ji? Tvrdošíjnou a mocnou „královnu“ všech bolestí - migrénu!
 

 
 

MECHANISMY BOLESTI HLAVY

Prostřednictvím bolestí hlavy nás tělo někdy varuje, že něco není v pořádku. Většinu z nás někdy rozbolela hlava kvůli nedostatku spánku, následkem stresující situace, oční slabosti, z přejedení... Odpočali jsme si, vzali si prášek a bolest jako mávnutím kouzelného proutku zmizela. Od banální bolesti hlavy k chronické cefalee je však často jenom krok.

 
 

TROJKLANÝ NERV

Trojklanný nerv - zánětJe jeden z párových hlavových nervů, který se ještě před výstupem ze spodní části lebky dělí na tři základní větve. Ony zprostředkovávají komunikaci mezi obličejem a mozkem. První, horní větev směřuje k oku, druhá střední k horním zubům a žvýkacím svalům a třetí spodní ke spodním zubům a šíjovým svalům. Někdy bývá postižen těžkými bolestmi. Nejčastější potíže s trojklaným nervem se projevují zánětem a bolestmi zubů. 

 
 

PARKINSONOVA NEMOC

http://www.sxc.hu/Jde o chronické onemocnění napadající centrální nervovou soustavu. Výsledkem je úbytek nervových buněk středního mozku a tím i snížení produkce dopaminu, který zajišťuje přenos signálu mezi nervovými buňkami. Lidé trpící touto chorobou pak nemohou kontrolovat svůj pohyb.

 
 

Epilepsie

Epilepsie a její formy, především pak grand mall (čili epilepsie projevující se bezvědomím s trvajícími křečovými a to zvláště tonickou-klonickými projevy) se vyskytují v praxi záchranné služby v méně zastoupené šíři pacientů. Výskyt této choroby a této formy epilepsie s průběhem grand mall je v naší celkové populaci na odhadovaných 1-2%.

 
 

Alzheimerova choroba

Tato progresivní mozková porucha - alzheimerova choroba, provázená ztrátou paměti a dezorientací, je otřesným zážitkem pro pacienty i jejich okolí. Včasná léčba alzheimerovy choroby může pomoci zpomalit nebo dočasně zvrátit průběh tohoto vážného onemocnění.


 
 

EPILEPSIE, lidově padoucnice

Epilepsie, padoucnice, je označení pro skupinu neurologických onemocnění charakterizovaných poruchou elektrické aktivity mozku. Typicky se projevuje záchvatovými poruchami pohybových, smyslových nebo duševních funkcí.