Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

Trávicí ústrojí

Hemeroidy

Hemoroidy jsou v podstatě zvětšené křečové žíly ve vchodu do konečníku nebo přímo v konečníku. Vyvinou se u více než 50 procent lidí, mnozí však o tom vůbec nevědí. Většinou obtěžují až tehdy, když se zanítí a zvětší - pokud dojde k takovým potížím, mohou přírodní prostředky nabídnout větší úlevu než klasická léčba.

 
 

Jak se dnes daří vašemu střevu?

To je vynikající otázka, kterou byste si měli sami klást hlavně tehdy, když se probudíte vyčerpáni, s těžkým tupým pocitem, bez nálady a jestliže se necítíte dobře. Dá se totiž předpokládat, že odpad ve vašem tlustém střevě nebyl podle plánu zpracován a vyloučen. 

 
 

MYSLÍTE SI, ŽE MÁTE NADVÁHU? NEMUSÍ TO TAK BÝT !MOŽNÁ JSTE JEN NAFOUKNUTÍ ! TOTO PŘÍRODNÍ LÉČIVO VÁM POMŮŽE !

Nadýmání se obvykle projevuje po tom, co jste měli příliš mnoho jídla, nebo jste jedli něco těžkého a váš žaludek nebyl schopný jídlo strávit.

 
 

SYNDROM DRÁŽDIVÉHO TRAČNÍKU - KOMPLETNÍ PRŮVODCE ONEMOCNĚNÍM

Syndrom dráždivého tračníku (anglicky IBS - Irritable Bowel Syndrome) je dlouhotrvající, poměrně často se vyskytující problém týkající se zažívacího systému. 

 
 

DETOXIKACE TRÁVICÍHO ÚSTROJÍ A ODSTRANĚNÍ NIKOTINU Z TĚLA

Proč se z našich zvyků stávají závislosti? Proč se někteří z nás stanou na látce závislí a u někoho závislost nevznikne? Proč někdo dokáže se svými zlozvyky skoncovat?

 
 

SLINIVKA BŘIŠNÍ, PANKREAS - BYLINY, BYLINKY, BABSKÉ RADY, ČAJE, TINKTURY

Slinivka břišní (pankreas) patří mezi žlázy s vnitřní sekrecí a k trávicímu ústrojí. Ovlivňuje trávení cukrů, tuků i bílkovin, produkuje inzulín, různé hormony a má pod sebou správu všech sliznic v těle. Slinivka tak patří k nejdůležitějším orgánům těla.

 
 

CO VÁM PROZRADÍ VŮNĚ, BARVA A TVAR STOLICE O VAŠEM ZDRAVÍ

Pokud mluvíme o naší stolici, není to nejpříjemnější téma na rozhovor. Ale skutečnost je taková, že je důležité, jak naše stolice vypadá. Barva stolice, její konzistence, velikost a její vůně (zápach) jsou všechny znaky, které poukazují na vaše vnitřní zdraví.

 
 

BOLEST V PRAVÉM BOKU POD ŽEBRY: PŘÍČINY A KDY NAVŠTÍVIT LÉKAŘE

Cítit jakoukoliv bolest pod žebry na pravém boku, může být velmi znepokojující zážitek. Vzhledem k tomu, že se v této části nacházejí životně důležité orgány, nikdy byste neměli ignorovat jakýkoliv druh bolesti na hrudníku nebo v horní polovině břicha.

 
 

VYČISTĚTE SI JÁTRA – ZMIZÍ VÁM KRUHY POD OČIMA A BUDETE VYPADAT MLADŠÍ

Chcete-li mít zdravá játra a zlepšit jejich funkci je třeba o ně pečovat každý den. Játra v našem těle totiž hrají velkou roli - zajišťují vitalitu, dodávají energii celému tělu, dobrý vzhled i náladu. 

 
 

ZÁŘÍ DLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY - SLEZINA A SLINIVKA

V měsíci září nastává období zklidnění přírody i nás samotných. Po teplých dnech přichází více těch chladnějších a s tím i doba sklizně a niternějšího zamýšlení. Podle čínské medicíny jsou v tomto období nejvíce oslabeny orgány slezina a slinivka.

 
 

PLYNATOST

nadýmáníUž vás někdy obtěžovala plynatost? Tvorba plynů je přirozený chemický pochod, při kterém se pevná nebo tekutá hmota přeměňuje ve formu plynnou.

 
 

KARCINOM ŽLUČNÍKU ( ZHOUBNÝ NÁDOR )

rakovina žlučníkuInvazivní karcinom žlučníku zřejmě vzniká cestou postupné dysplázie a stádia karcinomu in situ, což může trvat 10-15 let. Ve žlučníku byly popsány případy skvamózní a intestinální metaplázie, jejich maligní potenciál je nicméně nejistý.

 
 

HEMOROIDY- BYLINY, BYLINKY, BABSKÉ RADY, MASTI, KOUPELE, ČAJE, TINKTURA

Hemoroidy, hemeroidy neboli lidově „zlatá žíla“ jsou onemocněním cév, při němž dochází k jejich rozšíření v oblasti konečníku. Vyskytují se u více než 50 % lidí, ale většina si ani neuvědomuje, že hemoroidy má.

 
 

TRÁVENÍ JE MIMOŘÁDNĚ DŮLEŽITÉ

S trávením má problém mnoho lidí a mylím si, že více žen než mužů. Nejenom že jde o věc, která nám znesnadňuje život, ale někdy je to věc, která může vyústit i do fatálních rozměrů a životohrožujících situací. Zkuste zajít do přírody nebo speciálních obchodů pro bylinky…

 
 

PÁLENÍ ŽÁHY JE NÁSLEDEK STRESU

Jídlo je přírodní sedativum a antidepresivum. Uklidňuje, snižuje napětí. Na rozdíl od stresu máte z jídla příjemný pocit, který vyvažuje ty nepříjemné. Mnoho lidí se kvůli stresu projí až k obezitě, vysokému krevnímu tlaku, žaludečním vředům a dalším potížím. Chronický stres provází zvýšená sekrece žaludečních šťáv.

 
 

ČIŠTĚNÍ STŘEV - SERIÁL - DÍL 5.

Další metodou čištění střev je dnes dosti propagovaná metoda čištění střev (hydrocolon), kdy vám do konečníku zavedou hadici a tlusté střevo vypláchnou teplou tlakovou vodou (někde kolem teploty lidského těla), ale nevýhody této metody jsou oproti jiným zde uvedeným metodám značné až zásadní.

 
 

ČIŠTĚNÍ STŘEV - SERIÁL - DÍL 4.

Další dobrá metoda čištění střev je metoda čištění střev je metoda vycházející z Jógy zvaná Sankhaprakšalána, kde se pije osolená voda a pomocí jednoduchých cvičení prochází tato slaná voda celým střevem až do konečníku. Cvičení se provádí tak dlouho, dokud voda nevychází čistá.

 
 

ČIŠTĚNÍ STŘEV - SERIÁL - DÍL 3.

střevaMáme několik velice dobrých možností řešení, několik dobrých a několik alespoň nějakých řešení, jak si střeva vyčistit. Nebudu zde uvádět všechny mi známé čistící kůry, protože to bych asi půl roku nedělal nic jiného, než psal tento článek. Uvedu pouze z každé výše uvedené kategorie, jednu dle mého názoru nejúčinnější kůru.

 
 

ČIŠTĚNÍ STŘEV - SERIÁL - DÍL 2.

Lékem na rozvrat střevní mikroflóry bývají bakterie z kysaných mléčných výrobků, např. z jogurtů nebo kefíru. Někdy se používají speciálně připravené bakteriální kultury určené pro kolonizaci našich churavých útrob, tzv. probiotika. O jejich účincích se vedou mezi odborníky bouřlivé diskuze.

 
 

ČIŠTĚNÍ STŘEV - 1.

StřevaLidské tělo tvoří nepřeberné množství buněk. Řádově lze jejich počet vyjádřit číslem 100000000000000 (14 nul). Přesto nejsou lidské buňky nejpočetnějšími buňkami lidského organismu. Tento primát patří bakteriím, kterých v nás žije ještě desetkrát více. Bakterie máme všude. V ústech, na povrchu těla, i ve střevě a v žaludku.